2 GECE KONAKLAMALI 3 GÜN KAPADOKYA TURU

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

5 Gün

Tur Türü

Kapadokya Turu

Grup boyutu

44 kişiler

Lokasyon

Kapadokya

Genel Bakış

1.GECE  YOL

1.GÜN : IHLARA VADİSİ-DERİNKUYU-AVANOS-NEVŞEHİR

Belirlenen saatte 19.00 Trabzon’dan hareket ediyoruz sabah saatlerinde Aksaray'a varıyoruz. Burada alacağımız sabah kahvaltısının ardından ilk durağımız Türkiye’nin en büyük kanyonlarından biri olan, 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi ne ulaştırıyor. Burada Ağaç Altı Kilisesini ve birçok kiliseyi gezerek, Melendiz Çayının oluşturmuş olduğu nehir yatağında yürüyüşümüzü yapıyoruz ve serbest zamanda fotoğraflarımızı çekiyoruz.  Gezimizi tamamladıktan sonra, Kaymaklı ve Derinkuyu Yeraltı Şehrinde bulunan tünelleri gezip anlatımları dinledikten sonra öğle yemeği (ekstra) için mola veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz  ATV Turu (ekstra) olarak yapabilirler. Daha sonra otelimize yerleşiyoruz. 

Sabah Kahvaltısı: Belisırma da Tesiste Alınacak Olup Ekstra

Öğle Yemeği: Avanos da Alınacak Olup (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup Tur Ücretine Dâhildir.

Güzergâh: Trabzon – Aksaray- Nevşehir 

Konaklama Oteli: SÜHAN KAPADOKYA 5*

2.GÜN : KAPADOKYA-NEVŞEHİR

Sabah isteyen misafirlerimiz ile; hava durumuna göre BALON Turu’na  (ekstra) katılıyoruz. Ardından otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Kapadokya turumuza başlıyoruz. Paşabağları Müze ve Ören Yeri; rahipler olarak da anılan ve Kapadokya sınırları içerisinde her yıl binlerce turisti ağırlayan bu eşsiz doğal güzelliği gezmeye başlıyoruz. Serbest zaman ve fotoğraflamanın ardından, doğa anıtı olarak adlandırılan peribacalarının en güzel ve en yoğun oluştuğu yerlerden Zelve Açık Hava Müzesi ile gezimize devam ediyoruz. MS 4'ncü yüzyıldan 13'ncü yüzyıla kadar yoğun bir şekilde manastır hayatı yaşanılan ve hemen hemen her kaya bloğunun içinde kiliseler, şapeller, yemekhaneler ve oturma mekânları mevcuttur. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra öğle yemeği(ekstra) için mola veriyoruz. Aşk Vadisi'nde serbest zaman sonrası Kapadokya bölgesinin en yüksek noktalarından biri olan Uç Hisar Kalesini panoramik olarak görüyoruz ve siz değerli misafirlerimize serbest zaman verdikten otelimize yerleşiyoruz.

Öğle Yemeği: Kapadokya da Menü Olarak Alınacaktır (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup Tur Ücretine Dahildir.

Konaklama Oteli: SÜHAN KAPADOKYA 5*

3.GÜN : KAPADOKYA-NEVŞEHİR

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, bölgenin değerli taşlarından olan Onix taş atölyesini ve bu taşlardan elde edilen ürünlerin bulunduğu mağazamızı ziyaret ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışverişlerini yapabilirler. Buradan ayrılarak Sultan II. İzzettin Keykavus tarafından 1249 tarihinde yapılmış, 756 senelik bir Selçuklu eserini aynı zamanda  İpek Yolu'nda doğu-batı bağlantısını sağlayan Aksaray -  Kayseri güzergahının konaklama noktası Saruhan Kervansarayını ziyaret ediyoruz. Rehberimizin anlatımlarından sonra bir sonraki durağımız  İki büyük bir küçük peribacasının anne baba çocuktan oluşan çekirdek aile misali dizilimi “Üç Güzeller” olarak bilinen Peri Bacaları olacak. Daha sonra Asmalı Konak dizisine ev sahipliği yapan ilk konağın bulunduğu bu şirin kasabada yapacağımız yürüyüş sonrasında kesme taş evleri ile meşhur Ürgüp merkezde yapacağımız panoramik tur sonrasında çevrede yetiştirilen üzümlerden elde edilen şarapların üretildiği Ürgüp te Şarap Fabrikası ziyaret ediyoruz. Burada tadım ve alışverişimizin ardından misafirlerimize serbest zaman veriyoruz, ardından öğle yemeği için mola veriyoruz. Avanos'a topraktan yapılan sanat eserleri ve evlerimizde kullandığımız çanak çömlek atölyesini ziyaret ediyoruz ve alışverimizi yapıyoruz  ve akşam yemeğini aldıktan sonra Trabzon'a doğru yola çıkıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi başka turlarda misafir etmek üzere uğurluyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Ulaşım
Acenta Rehberlik Hizmeti
Seyahat Sigortası
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
2 Gece Sühan Otel Konaklama
2 Akşam Yemeği
2 Sabah Kahvaltısı
İlk Gün Sabah Kahvaltısı
Tüm Öğle Yemeği ve İçecekler
Balon Turu - ATV Turu - At Turu
Kişisel Harcamalar
Türk Gecesi

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Eğlence
Doğa ve Spor
Aile ve Çocuklar
Lüks ve Konfor
Yiyecek ve İçecek
Romantizm ve Balayı
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

5 Gece ve Üzeri

Ulaşım Tipi

Otobüslü
Bölge Buluşmalı

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

GEZİ MOLASI TURİZM Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

5.500 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
5.500 ₺
0 Yorum