2 GECE KONAKLAMALI 3 GÜN BATI KARADENİZ TURU BOLU-SAFRANBOLU-AMASRA

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

5 Gün

Tur Türü

Konaklamalı Turlar

Grup boyutu

50 kişiler

Lokasyon

Karadeniz

Genel Bakış

1.GÜN: ABANT-BOLU YEDİ GÖLLER-GÖLCÜK-GÖYNÜK-MUDURNU

Belirlenen saatte Trabzon’ dan hareket ederek sabah saatlerinde Bolu’ya varıyoruz.  Alacağımız sabah kahvaltısının ekstra ardından, Abant Gölü’ ne gitmek üzere tekrar otobüsümüzde yerlerimizi alıyoruz. Abant Gölü’ne ulaştığımızda, meşe, köknar, dişbudak, çam, kavak, kayın ve gürgen ağaçlarının, dağ çiçeklerinin, meyveli bitkilerin arasında huzur bulacağınız ve bol bol oksijen soluyacağınız bu ortamda yürüyüşlerimizi gerçekleştiriyoruz. Her mevsimde ayrı güzelliğe sahip olan Abant Gölü’nde, muhteşem doğa manzaralarını fotoğraflarımıza ekleyip, Gölcük Gölü’ne hareket ediyoruz. İnternette ve sosyal medyada gördüğümüz o meşhur evin bulunduğu yer olan doğa cenneti Bolu Gölcük Gölü’nde, eşsiz göl ve doğa manzaralarını izleyebileceğimiz seyir teraslarında fotoğraflar çekip, yürüyüş parkurlarında gezintiler yapıyoruz. Gezimize ara vererek öğle yemeği için mola veriyoruz (ekstra). Yemyeşil ağaçlar ve ağaçların göle verdiği renk ile seyre doyum olmayan güzellikler içerisinde geçireceğimiz keyifli zaman sonrasında, Bolu’ya geçiyoruz. Burada bizi bekleyen minibüslerle, güzel manzaralar eşliğinde Yedigöller Milli Parkı’na giriş yapıyoruz. Yedigöller’de, Sazlı göl, İnce göl, Küçük göl, Deringöl, Büyük göl, Kuru göl ve Serin göl’ ü görüyor ve gökkuşağı renklerini andıran rengârenk ağaçlarla kaplı bu ortamda keyifli saatler geçiriyoruz.  Rehberimizin belirlediği saatte buluşarak, otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Güzergâhımız üzerinde tesiste alınacaktır. (Ekstra)

Öğle Yemeği: Bolu’da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

Güzergâh: Trabzon –  Samsun – Bolu 900KM

Konaklama Oteli:

2.GÜN:KARABÜK SAFRANBOLU

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından,  Türkiye’nin en eski yatırımlarından biri olan Karabük Demir Çelik fabrikasını panoramik görüyor ve Unesco Dünya Mirası listesine alınan, eski Türk ahşap mimarisini yansıtan evleri görebileceğimiz Eski Safranbolu’ ya ulaşıyoruz. Türklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan müze kent Safranbou bizleri bekliyor. Panoramik olarak göreceğimiz Hükümet Konağı’nın ve Saat Kulesinin bulunduğu Kale Mevkiini Hıdırlık Tepesinden fotoğraflıyoruz. Siz değerli misafirlerimiz ile birlikte alacağımız öğle yemeği(ekstra) ardından; hiç bir evin diğerinin görüşünü kısıtlamadığı ve ne kadar düzenli bir şekilde konumlandırıldığını görebileceksiniz. Safranbolu’nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Çarşılarını, panoramik Cinci Hanı ve Hamamı, İzzet Mehmet Paşa Camii, Akçasu Kanyonunu, Köprülü Mehmet Paşa Camiini ve avlusundaki Güneş Saatini geziyoruz. Evleri ve lokumlarıyla meşhur Safranbolu’da en güzel gezi evi olan Kaymakamlar Konağı’nı gezerken geçmişe bir yolculuk yapacağız. Tarihi kentin meşhur İmren lokumcusundan bilgi alırken aynı zamanda lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş imkânı buluyoruz.   Ardından Tokatlı Kanyonu ve Cam Teras gezisi, Burak Mencilis Mağarası ve Yörük köyü’ ne doğru yola çıkıyoruz. Gezimizi tamamlayarak Amasara'ya doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

Öğle Yemeği: Safranbolu'da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

Güzergâh: 

Konaklama Oteli:

3.GÜN:AMASRA

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrası Amasra’ya hareket ediyoruz. Çam, Meşe ve söğüt ağaçlarının yola eğilerek sanki bir tünel oluşturduğu yollardan geçerek Amasra’ya doğru yol alıyoruz.  Fatih Sultan Mehmet’ in “Lala, Lala Çeşm-i Cihan dedikleri bu mu ola (Dünya’nın Göz Bebeği)” sözleri ile ün kazanan güzel Amasra’ya ulaşıyoruz. Bakacak Tepesi’nden ilçeyi kuşbakışı izleme fırsatı buluyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Öğle yemeğimizi deniz kenarında bulunan balık restoranında, balık ve meşhur Amasra Salatası ile alıyor ve Amasra’yı gezmeye başlıyoruz. Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi, Bizans döneminden kalma, kiliseden çevrilme Fatih Cami ve Kale Mescidi, Boztepe, Kemere Köprüsü, Çekiciler Çarşısı (Ağaç işleri), gezilerinden sonra ‘’Hayata Bi Mola Ver’’ diyerek başka bir turda görüşmek üzere Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz.

Öğle Yemeği: Amasra'da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Tesiste menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Ulaşım
Acenta Rehberlik Hizmeti
Seyahat Sigortası
2 Gece Radisson Blue Otel Konaklama
3 Akşam Yemeği (Açık Büfe)
3 Sabah Kahvaltısı (Açık Büfe)
Milli Park Giriş Ücretleri
İlk Gün Sabah Kahvaltısı
Gezi Boyunca Tüm Öğle Yemeği ve İçecekler
Ekstra Turlar
Dönüş Akşam Yemeği
Her Türlü Kişisel Harcamalar ve Otel Ekstraları

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Eğlence
Doğa ve Spor
Aile ve Çocuklar
Lüks ve Konfor
Yiyecek ve İçecek
Eğitim

Tur Süresi

5 Gece ve Üzeri

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

GEZİ MOLASI TURİZM Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

5.500 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
5.500 ₺
0 Yorum