KUZEY EGE TURU & ÇANAKKALE TURU

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

5 Gün

Tur Türü

GÜNCEL TURLAR

Grup boyutu

50 kişiler

Lokasyon

İzmir

Genel Bakış

1.GÜN YOL: TRABZON - DENİZLİ 

Saat 13.00 itibariyle siz değerli misafirlerimizi belirtilen noktadan aldıktan sonra Kurban Bayramı Kuzey Ege Turumuza başlıyoruz, molalar vererek sabah saatlerinde Denizli ye ulaşıyoruz.

1.GÜN: DENİZLİ - ŞİRİNCE - EFES ANTİK KENTİ - KUŞADASI

Denizli ye varışımızın ardından ilk olarak sabah kahvaltımızı alıyoruz.  Ardından UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine 1988’de giren ve Dünya’ nın 8. Harikası ve kaplıcaları ile ünlü Pamukkale Travertenleri, adını Bergama Kralının eşi Hiera dan alan Kutsal Kent Hierapolis Antik Kenti ni gezmeye başlıyoruz. Rehberimizden aldığımız bilgiler ve serbest zamandan sonra İzmir'in şirin köyü Şirince'ye doğru yola çıkıyoruz. İzmir'in Selçuk İlçesi'ne bağlı 8 kilometre mesafede tarihi mimarisini korunmuş turistik köyü ziyaret ediyoruz. 19. yüzyılda, özellikle ihracata yönelik incir üretimiyle ünlü, 1800 haneli bir Rum kasabası olarak bilinen bu köy bağcılık, şarap üretimi ve zeytinciliğiğe dayalı olan ekonomisi, bir tütün bölgesinden gelen yeni sakinlerinin elinde bir süre sekteye uğramış, ancak son yıllarda artan turistik önemine paralel olarak, bu sektörler yeniden gelişmeye başlayan bu gezi noktamızı tamamladıktan sonra Dünya Miras Listesi'ne alınan Efes Antik Kenti ve Meryem Ana Evi olmak üzere dört bileşenden oluşan, Antik Dönem'in en önemli merkezlerinden biri olan tarih öncesi dönemden başlayarak Helenistik, Roma, Doğu Roma, Beylikler ve Osmanlı dönemleri boyunca yaklaşık 9000 yıl kesintisiz yerleşim görmüş ve tarihinin tüm aşamalarında çok önemli bir liman kenti ve kültürel ve ticari merkezini gezdikten sonra Kuşadasına geçiyoruz. Kuşadası ziyaretimizin ardından konaklama ve akşam yemeği için otelimize yerleşiyoruz.

2.GÜN: İZMİR - ÇEŞME - ALAÇATI - KONAK - SAAT KULESİ 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Çeşme'ye hareket ediyoruz. Çeşmede gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansarayı görüyoruz. Sonrasında Çeşme Meydanda serbest zamanımızın ardından Dileyen misafirlerimiz ile ( ekstra ) bizleri bekleyen teknemize binerek Çeşmeden ayrılıyoruz. Çeşme koylarının ve denizin tadını çıkaracağımız saatlerin ardından  Alaçatı`ya hareket ediyoruz. Arnavut Kaldırımlı dar sokakları ve evleriyle Alaçatının en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğimiz, Alaçatı Pazarı, Alaçatı'nın meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında aracımıza geçerek İzmir merkez e ulaşıyoruz. Yemeğimiz sonrası güzel İzmir’i gezmeye Tarihi Asansör gezisiyle başlıyoruz. Tarihi asansörden İzmir Körfezinin manzarasını fotoğraflıyor ardından Konak Meydanı, Saat Kulesi, Hükümet Konağını görüyoruz. Konak meydanının ardından Tarihi Kemeraltı Çarşı’sında İzmir’e özel lezzetler olan boyoz, bomba, söğüş ve daha nice lezzetlerin tadına bakabileceğiniz kısa bir lezzet ve alış veriş turumuzu yapıyor aracımızda buluşup otelimize yerleşiyoruz.

3.GÜN: FOÇA - AYVALIK - CUNDA ADASI - ŞEYTAN SOFRASI - BEHRAM (ASOS) - ÇANAKKALE

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Menemen ilçemize uğrayarak Hasan Tahsin ya da gerçek adıyla Osman Nevres 15 Mayıs 1919 tarihinde İzmir'e çıkartma yapan, seçkin askerlerden oluşan Yunan Efzon Alayı işgal askerine, Kordonboyu'ndan ilk kurşunu sıkarak Türk direnişini başlatan ulusal sembol kişi, yazar ve gazeteciyi ziyaret ediyor, anılarımıza ekliyoruz. Gezintimizi tamamlayarak aldığımız bilgilerden sonra Ayvalık’a hareket ediyoruz. Hikayesi ile bizleri etkileyen Şeytan Sofrasına geçiş yapıyoruz. Serbest zamanın ardından eskiden kokulu ada anlamına gelen Türk'lerin ise Cunda dedikleri Alibey Adasına ulaşıyoruz. Gezimizin ardından Behramkale Köyü’ne vardıktan sonra köyün girişinde aracımızdan inip dileyen misafirlerimizle 238 metre yükseklikte kayaç üzerine kurulmuş olan Assos Antik Kenti’nin akropolüne çıkıyoruz. Rehberimizin anlatımı eşliğinde antik dönemin ilk Dor Düzeni ile yapılmış olan Athena Tapınağını görüyoruz.  Rehberimizin verecek olduğu serbest zamanda köy içerisinde kentin meşhur fincanda pişen sakızlı Türk kahvesini yudumlayabilir ya da alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zaman sonrasında Çanakkale’ye gidiyoruz.

4.GÜN: ÇANAKKALE - GELİBOLU YARIMADASI

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltıdan sonra Truva Atını ziyaret ederek feribotla Eceabat’a geçiyoruz. Eceabat’a vardıktan sonra Gelibolu Yarımadası’na gelmiş oluyoruz ve 1914 yılında başlayan, toplam 253.000 askerimizin şehit olduğu Çanakkale Savaşının izlerini görmeye başlıyoruz. İlk durak noktamız yarımadadaki en büyük anıtımız olan Çanakkale Şehitler Abidemiz olacaktır.  Ardından  Alçıtepe Köyünden geçerek Çanakkale Savaşları sırasında kahramanlıkları destanlaşan ve tümü ile şehit olan 57. Piyade Alayı şehitlerimizin anısına  57. Alay Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Ardından Conk Bayırına çıkıyor ve oradan panoramik olarak Ege Denizini ve Anafartalar Ovasını görme imkânı buluyoruz. Aynı zamanda Conk Bayırında Mustafa Kemal’in saatinin kırıldığı yeri de görüyoruz. Programımızı tamamlayarak Trabzon'a doğru yola çıkıyoruz

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Ulaşım
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Seyahat Sigortası
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
3 Akşam Yemeği
3 Sabah Kahvaltısı
Milli Park Giriş Ücretleri
Araç İçi İkramlar
3 Gece Otel Konaklama
İlk Gün Sabah Kahvaltısı
Tüm Öğle Yemeği ve İçecekler
Ekstra Turlar
Kişisel Harcamalar
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücreti

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Eğlence
Doğa ve Spor
Aile ve Çocuklar
Lüks ve Konfor
Yiyecek ve İçecek
Eğitim
Romantizm ve Balayı
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

5 Gece ve Üzeri

Ulaşım Tipi

Otobüslü
Bölge Buluşmalı

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

GEZİ MOLASI TURİZM Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

9.500 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
9.500 ₺
0 Yorum