BUTİK DİYARBAKIR MARDİN TURU

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

3 Gün 3 Saat

Tur Türü

Güneydoğu Turu

Grup boyutu

50 kişiler

Lokasyon

Güneydoğu Anadolu

Genel Bakış

1.GECE 

Siz değerli misafirlerimizi acentamızın belirtmiş olduğu noktadan aldıktan sonra akşam saat 19:00’ da Trabzon'dan hareket ederek Erzurum üzerinden sabah saatlerinde Diyarbakır'a ulaşıyoruz.

1.GÜN

İlk olarak sabah kahvaltımızı (ekstra) aldıktan sonra rehberimiz eşliğinde ilk olarak Anadolu’nun en eski camisi olan Diyarbakır Ulu Camii’ ye gidiyoruz. Büyük bir uyum içerisinde ve farklı dönemlere ait avlu cephesine yerleştirmiş olan mimari bezekler, kabartma ve yazıtları gördükten sonra Ulu Cami den ayrılıyoruz. Türkiye’de bakır işçiliği konusunda oldukça öne çıkan şehirlerden biri olan Diyarbakır’ın konuklarını bambaşka bir dünyaya sürükleyen birbirinden etkileyici bakır ürünlerin yapıldığı Diyarbakır Bakırcılar Çarşısı ile gezimize devam ediyoruz. Ardından Diyarbakır’ın Sur ilçesinde Dicle Nehri üzerinde yer alan tarihî köprüsü 10 Gözlü Köprü’ yü fotoğraflıyoruz. Alacağımız öğle yemeğinin ardından Mardin' e doğru yola çıkıyoruz. Seyahatimize Dinler ve Dillerin Başkenti olarak bilinen binlerce yıllık geçmişiyle ve bozulmamış tarihi dokusuyla geçmişe ışık tutan Mardin de gezimize başlıyoruz. İlk olarak Kasımiye  Medrese'sini geziyor ve muhteşem Mezopotamya manzarasını fotoğraflama şansı buluyoruz. Sonrasında Mardin Ulu Camii, Mardin evlerinin en güzel örneklerinden biri olan Ptt Evi, gibi yerleri rehberimizin anlatımları eşliğinde ziyaret ederek ve taşın dantel gibi işlendiği bu yapıları birbirine bağlayan mistik Mardin sokaklarını keşfediyoruz. Serbest zaman esnasında meşhur badem şekeri, bıttım sabunu vb. Mardin'e özel hediyelik alışverişimizi yapıyoruz. . Akşam yemeği, konaklama otelimizde

Sabah Kahvaltısı:Diyarbakır'da Alınacak Olup Ekstra

Öğle Yemeği:Diyarbakır2da Alınacak Olup Ekstra

Konaklama Oteli:Mardin Anemon

Akşam Yemeği:Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir

2.GÜN

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından siz değereli misafirlerimiz ile birlikte rehberimiz eşliğinde Dara Antik kentine doğru yola çıkıyoruz. Dara Antik Kenti hakkında bilgiyi rehberimizden aldıktan sonra Midyat'ın güneyinde kalan plato ve tepelerin eteğinden kaynağını alan bir vadi içerisinde Nusaybin'e doğru akan Beyazsu deresi üzerinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından Midyat'a ün kazandırmış üç katlı bir ev olan ve izlediğimiz bir çok diziye de ev sahipliği yapmış Midyat Konuk Evi ile gezimize başlıyoruz  burada misafirlerimiz rehberimizin anlatımından sonra fotoğraf çekilebilir. Aynı zamanda Midyat el sanatları ve telkâri ile öne çıkmış bir ilçemizdir. İnce işçiliğin sanata dönüştüğü atölyeleri ziyaret ederek dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Midyat gezimize Mor Gabriel Manastırı’nı (Deyrulumur Manastırı) ziyaret ederek devam ediyoruz. Ziyaretimiz esnasında Süryanilik hakkında önemli bilgiler alarak, Ana Kilise; Theodora Kubbesi, Azizler Evi’ni görüp manastır yaşamına yakından tanıklık ettikten sonra serbest zamanın ardından Trabzon'a doğru yola çıkıyoruz. 

Öğle Yemeği:Tesiste Alınacak Olup Ekstra

Akşam Yemeği:Tesiste Alınacak Olup Ekstra

 

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Eğlence
Doğa ve Spor
Aile ve Çocuklar
Lüks ve Konfor
Yiyecek ve İçecek
Eğitim
Romantizm ve Balayı
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

1 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü
Bölge Buluşmalı

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

GEZİ MOLASI TURİZM Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

5.500 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
5.500 ₺
0 Yorum