GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU 3 GÜN 2 GECE KONAKLAMALI

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

4 Gün 4 Saat

Tur Türü

GÜNCEL TURLAR

Grup boyutu

46 kişiler

Lokasyon

Güneydoğu Anadolu

Genel Bakış

1.GECE YOL

Siz değerli misafirlerimizi acentemizin belirtmiş olduğu noktadan aldıktan sonra akşam saat 19:00’ da Trabzon'dan hareket ederek molalar dahilinde Erzurum üzerinden sabah saatlerinde Diyarbakır’a ulaşıyoruz.

1.GÜN: DİYARBAKIR - MİDYAT - MARDİN

İlk olarak sabah kahvaltımızı (ekstra) aldıktan sonra rehberimiz eşliğinde Anadolu’nun en eski camisi olan Diyarbakır Ulu Camii’ ye gidiyoruz. Büyük bir uyum içerisinde ve farklı dönemlere ait avlu cephesine yerleştirmiş olan mimari bezekler, kabartma ve yazıtları gördükten sonra Ulu Cami den ayrılıyoruz. Türkiye’de bakır işçiliği konusunda oldukça öne çıkan şehirlerden biri olan Diyarbakır’ın konuklarını bambaşka bir dünyaya sürükleyen birbirinden etkileyici bakır ürünlerin yapıldığı Diyarbakır Bakırcılar Çarşısı ile gezimize devam ediyoruz. Ardından Diyarbakır’ın Sur ilçesinde Dicle Nehri üzerinde yer alan tarihî köprüsü 10 Gözlü Köprü’ yü fotoğraflıyoruz ve aracımıza dahil olduktan sonra Midyat ile ün kazandırmış üç katlı bir ev olan ve izlediğimiz bir çok diziye de ev sahipliği yapmış Midyat Konuk Evi ile gezimize başlıyoruz  burada misafirlerimiz rehberimizin anlatımından sonra fotoğraf çekilebilir. Aynı zamanda Midyat el sanatları ve telkâri ile öne çıkmış bir ilçemizdir. İnce işçiliğin sanata dönüştüğü atölyeleri ziyaret ederek dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Midyat gezimize Mor Gabriel Manastırı’nı (Deyrulumur Manastırı) ziyaret ederek devam ediyoruz.  Mardin' e doğru yola çıkıyoruz. Seyahatimize Dinler ve Dillerin Başkenti olarak bilinen binlerce yıllık geçmişiyle ve bozulmamış tarihi dokusuyla geçmişe ışık tutan Mardin de gezimize başlıyoruz. İlk olarak Kasımiye  Medrese'sini geziyor ve muhteşem Mezopotamya manzarasını fotoğraflama şansı buluyoruz. Sonrasında Mardin Ulu Camii, Mardin evlerinin en güzel örneklerinden biri olan Ptt Evi, gibi yerleri rehberimizin anlatımları eşliğinde ziyaret ederek ve taşın dantel gibi işlendiği bu yapıları birbirine bağlayan mistik Mardin sokaklarını keşfediyoruz. Serbest zaman esnasında meşhur badem şekeri, bıttım sabunu vb. Mardin'e özel hediyelik alışverişimizi yapıyoruz. . Akşam yemeği, konaklama otelimizde

Sabah Kahvaltısı: Diyarbakır da Alınacak Olup Ekstra

Öğle Yemeği: Beyaz Su'da Alınacak Olup Ekstra

Konaklama Oteli: Mardin Park Dedeman

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir

2.GÜN: ŞANLIURFA – HARRAN OVASI- BALIKLI GÖL- GÖBEKLİTEPE

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Şanlıurfa'ya doğru yola çıkıyoruz.  Peygamberler Şehri Şanlıurfa’ya varıyoruz. İlk gezi noktamız Cilalı Taş Devrinden kalma, son dönemde dünya tarihini bile değiştiren ve dünyanın en eski açık hava tapınağı olarak kabul edilen Göbekli Tepe olacaktır. Göbekli Tepe gezimizin ardından Balıklı Göl, Halil- ur Rahman Cami, kutsal yerler ve eski çarşıları geziyor. Öğle yemeğimizden sonra Harran Ovasına geçiyoruz burayı da gezdikten sonra Urfa’ya özgü baharatlarından alıp konaklama yapacağımız otelimize yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenme sonrasında Sıra Gecesine katılıyoruz. 

Öğle yemeği: Tesiste Alınacak Olup Ekstra

2. Gece Konaklama: Nevali Otel 5*

Akşam Yemeği Ekstra Olarak Belirlenen Mekânda Sıra Gecesi Alınacaktır

3.GÜN: HALFETİ BATIK ŞEHİR – GAZİANTEP

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra otelden ayrılıyoruz. Halfeti’ye geçiyoruz. Sular altında kalmış Halfeti’de tekne turu ( EKSTRA )yapmak üzere iskeleye iniyoruz. Burada 1 saat sürecek keyifli tekne turunun ve rehberimizin batık şehir Halfeti Hakkında anlatımlarını dinleyerek baraj gölü üzerinde teknemizden eşsiz fotoğraflamaları yaptıktan sonra Gaziantep gezimize Zeugma Mozaik Müzesi ile devam ediyoruz. Roma imparatorluğunun en doğudaki, en önemli kenti olan Zeugma’dan son 15 yılda çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikâyenin izini süreceğiz. Eski şehirde yapacağımız yürüyüş turunda, pek çok tarihi Han, cami ve çarşıyı görerek Bakırcılar Çarşısı’na ulaşıyoruz. Bakırcılar Çarşısı gibi tarih kokan eşsiz yerleri geziyoruz. Gaziantep baklavamızı alıyor. Öğle yemeğinde Antep’in meşhur lezzetlerinden tadıp kardeş şehir Maraş’a ait meşhur dondurmamızı alıp Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz. Bir daha Gezi Molası Kültür Turunda görüşmek üzere sizleri aldığımız noktalara bırakıp vedalaşıyoruz.

Öğle Yemeği: Tesiste Alınacak Olup Ekstra

Halfeti Tekne Turu: Ekstra

Akşam Yemeği: Tesiste Alınacak Olup Ekstra

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Ulaşım
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Zorunlu Seyahat Sigortası
2 Gece 5* Otel Konaklama
1 Akşam Yemeği
2 Sabah Kahvaltısı
Milli Park Giriş Ücretleri
İlk Gün Sabah Kahvaltısı
Gezi Boyunca Tüm Öğle Yemeği ve İçecekler
Ekstra Turlar
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücreti
Dönüş Günü Akşam Yemeği
Ekstra Harcamalar

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Eğlence
Aile ve Çocuklar
Lüks ve Konfor
Yiyecek ve İçecek
Romantizm ve Balayı
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

3 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü
Bölge Buluşmalı

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

GEZİ MOLASI TURİZM Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

6.750 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
6.750 ₺
0 Yorum