DOĞU EKSPRESİ TURU

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

3 Gün

Tur Türü

Konaklamalı Turlar

Grup boyutu

44 kişiler

Lokasyon

Kars

Genel Bakış

1GECE YOL

Belirlenen saatte Rize, Trabzon’dan hareket  ile Gümüşhane Bayburt Erzurum Sarıkamış güzergâhını takip ederek sabah saatlerinde Kars'a varıyoruz.

1.GÜN: KARS - ARDAHAN ÇILDIR GÖLÜ

Varışımızın ardından acentemiz tarafından belirlenen tesisimizde yöresel kahvaltımızı aldıktan sonra turumuza başlıyoruz. Kars ülkemizin en doğusunda olmasına rağmen, aslında Kafkasya’nın en batısında olan, yani hem doğulu hem batılı özellikleri taşımaktadır. İlk gezi noktamız  Ermenistan ile sınırımız Arpaçay'ın kenarında bulunan Ani Harabeleri ziyaretimiz olacak. Yüzyıllardır birçok uygarlığa ev sahipliği yapan ve birçok savaşa tanıklık eden Ani de Surlar, Aslanlı Kapı, Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Ebu Manuçher Cami gibi önemli kalıntıları görme imkânımız olacak. Rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra verilecek olan serbest zamanda çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Ani gezimizin ardından Kars merkeze bir buçuk saatlik bir mesafede bulunan Çıldır gölüne doğru yola çıkıyoruz. Göl kenarında Çıldır gölünün meşhur Sarıbalığının sunulduğu keyifli bir öğle yemeği molası veriyor ve gölün bu güzel manzarasını fotoğraflayarak ölümsüzleştiriyoruz. Buz tutmuş göl üzerinde atlı kızaklarla güzel bir gezi yapma imkânımız da olabilecektir. Gezimizin ardından Kars şehir merkezine varıyoruz. 12 Havariler Kilisesini, Taş Köprü ve Kars Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Sonrasında sizlere Kars şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman da misafirlerimiz yöresel ürünlerden alışveriş yapabilirler. Sonrasında Sarıkamış Şehitlerimiz için yapılmış olan ülkemizin en anlamlı müzelerinden biri olan Kanlı Tabya Sarıkamış Şehitleri Müzesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sırasında bu küçük müzenin içerisindeki interaktif salonlarda o dönemin ruhunu damarlarımıza kadar hissedeceğiz. Müze ziyaretimizin ardından Kars şehir merkezindeki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

1.GECE KONAKLAMA KARS

Kahvaltı: Serpme Köy Kahvaltısı Olarak Alınıcak Ekstra
Öğle Yemeği: Ardahan Çıldır Gölü Yöresel Yemekler Ekstra
Akşam Yemeği Otelde veya Kafkas Gecesi ile Birlikte Ekstra Alınacaktır

2.GÜN DOĞU EKSPRESİ VE ERZURUM

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Kars Tren Garına geçiş yapıyoruz. Siz değerli misafirlerimiz ile birlikte Doğu Ekspresi Ana Hat Tren ile Erzurum a doğru yola çıkıyoruz.Yolumuza devam ederken ilk olarak Rus işgalinden kurtarmak amacıyla düzenlenmiş olan fakat büyük bir taktik hatası yapılarak 90 bin şehit vermiş olduğumuz Sarıkamış'ı rehberimizin anlatımı ile duygusal anlar yaşıyoruz. Allahu Ekber Dağlarının muhteşem manzarası eşliğinde Erzurum a doğru yolumuza devam ediyoruz.  Erzurum da öğle yemeğimiz için tesisimizde mola veriyoruz. İlk olarak Abdurrahman Gazi Türbesi  ve Erzurum’un sembolü haline gelen bir Selçuklu eseri olan Hatuniye Medresesi de denilen Çifte Minareli Medreseyi, ardından Selçuklu Cami-i Kebir’lerinin ilk ve en önemli örneği olan Sultan 4.  Murat zamanında yiyecek deposu olarak kullanılan Ulu Cami’yi panoramik olarak görüyor ve 11 tane evin birleşiminden oluşturulmuş Etnografı bir müze olan Eski Erzurum evlerini geziyor, ardından Anadolu da Mimar Sinan’ın nadir eserlerinden olan Lala Paşa camiini ve Caminin hemen yanında bulunan ve yine Selçuklu dönemi Medrese yapılarının en güzel örneklerinden olan Yakutiye medresesini şehir merkezideki yürüyüşümüz sırasında yanından geçerken fotoğraflama imkânımız olacak. Erzurum deyince ilk akla gelen en meşhur yeraltı zenginliği olan Oltu Taşından yapılmış objelerin satış ve sergisinin yapıldığı tarihi Taşhan da siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında otobüsümüze binerek Trabzon a doğru yola çıkıyoruz. 

Öğle Yemeği: Erzurum Gel Gör Cağ Kebabı Restorantta Ekstra
Akşam Yemeği: Tesiste Alınacak Olup Ekstra 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Ulaşım
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
1 Gece Kars Wınter Cıty Otel Konaklama
1 Sabah Kahvaltısı
1 Akşam Yemeği
Zorunlu Seyahat Sigortası
Milli Park Giriş Ücreti
Araç İçi İkramlar
İlk Gün Yöresel Sabah Kahvaltısı
Tüm Öğle Yemeği ve İçecekler
Kafkas Gecesi
Dönüş Akşam Yemeği
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücreti
Ekstra Turlar

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Eğlence
Doğa ve Spor
Aile ve Çocuklar
Lüks ve Konfor
Yiyecek ve İçecek
Eğitim
Romantizm ve Balayı
Otel ve Konaklama
Kayak ve Kış Sporları
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

3 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü
Bölge Buluşmalı

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

GEZİ MOLASI TURİZM Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

3.500 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
3.500 ₺
0 Yorum