PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ ve GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

5 Gün 5 Saat

Tur Türü

GÜNCEL TURLAR

Grup boyutu

55 kişiler

Genel Bakış

ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ ve MEZOPOTAMYA TURU

1.GÜN / GECE 

Siz değerli misafirlerimizi acentamızın belirtmiş olduğu noktadan aldıktan sonra akşam saat 15:00’ da Trabzon'dan hareket ederek Giresun, Ordu, Samsun Kayseri üzerinden Adana ya ulaşıyoruz.

1.GÜN

Günümüze Adana’da güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Adana Kahvaltısı denince akla gelen meşhur böreklerle yapacağımız kahvaltı sonrasında Adana’yı gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız dünyanın yaşayan en eski köprüsü unvanına sahip olan Taşköprü olacak. Taşköprü’de vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Sabancı Camii’ni panaromik görüp Ramazanoğulları döneminden kalan, Ramazanoğlu Külliyesi ve Konağını geziyoruz. Sonrasında Türkiye’nin ilk eczanesi olan 1902 yılında kurulan ve hala hizmet vermekte olan Mustafa Rıfat Gülek Eczanesinin binasını görüyoruz. Sonrasında Adana sokaklarında gezimize devam ediyor ve Adana’nın simgelerinden olan Adana Büyük Saat Kulesini ve Küçük Saat heykellerini fotoğraflıyoruz. Ardından Adana’da öğle yemeği vererek meşhur Adana Mutfağına ait yöresel yemeklerin tadına bakmak için Kazancılar Çarşısına gidiyoruz. Kazancılar Çarşısında alacağımız öğle yemeğinde Adana’ya özgü gizli kalmış bir lezzet olan közde içli köfteyi tadıyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında, Gazi Mustafa Kemal’in 15 Mart 1923 tarihinde eşi ile birlikte Adana'yı ziyaret ettiğinde konakladığı bina olan ve daha öncelleri Ramazanoğulları döneminden kalan konağı ziyaret ediyouz. 2013 yılında düzenlenen ilk karnaval ile, Türkiye’nin ilk karnavalı olma özelliğine sahip, konser, sergi, gösterileri ve katılımcıların renkli kostümler giydiği kortej yürüyüşü ile dikkatimize çekecek olan, Adana Portakal Çiçeği Karnavalına katılıyoruz. Belirlenen saatte buluştuktan sonra konaklama yapacağımız otelimize Gaziantep 'e hareket ediyoruz. 

1.GECE KONAKLAMA: GAZİANTEP

Sabah Kahvaltısı: Adana'da ekstra alınacaktır

Öğle Yemeği: Adana'da Alınacak Olup Ekstra

Akşam Yemeği: Adana ya da Gaziantep'te Alınacak Olup Ekstra

2.GÜN: GAZİANTEP - HALFETİ - GÖBEKLİTEPE

Sabah kahvaltımızı otelde açık büfe aldıktan sonra Gaziantep gezimize Zeugma Mozaik Müzesi başlıyoruz. Roma İmparatorluğunun en doğudaki, en önemli kenti olan Zeugma’dan son 15 yılda çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikâyenin izini süreceğimiz müze ziyaretimizi tamamlıyoruz. Pek çok tarihi Han, cami ve çarşıyı görerek Bakırcılar Çarşısı’na ulaşıyoruz. Bakırcılar Çarşısı gibi tarih kokan eşsiz yerleri geziyoruz. Gaziantep baklavamızı alıyoruz Öğle yemeğinde Antep’in meşhur lezzetlerinden tadıp Halfeti’ye geçiyoruz. Sular altında kalmış Halfeti’de tekne turu ( EKSTRA )yapmak üzere iskeleye iniyoruz. Burada 1 saat sürecek keyifli tekne turunun ve rehberimizin batık şehir Halfeti Hakkında anlatımlarını dinleyerek baraj gölü üzerinde teknemizden eşsiz fotoğraflamaları yaptıktan sonra Şanlıurfa'ya geçiyoruz. İlk gezi noktamız Cilalı Taş Devrinden kalma, son dönemde dünya tarihini bile değiştiren ve dünyanın en eski açık hava tapınağı olarak kabul edilen Göbeklitepe gezimizi tamamlayıp konaklama yapacağımız otelimize yerleşiyoruz

2.GECE KONAKLAMA: ŞANLIURFA

Öğle Yemeği: Gaziantep'te Alınacak Olup Ekstra

Akşam Yemeği: Şanlıurfa Sıra Gecesi İle Alınacak Olup Ekstra

3.GÜN: BALIKLI GÖL - HARRAN - MARDİN

Sabah kahvaltımızı otelde açık büfe aldıktan sonra Balıklı Göl, Halil- ur Rahman Cami, kutsal yerler ve eski çarşıları geziyor ve Şanlıurfa’ya özgü baharatlarından tadım ve alışveriş yaptıktan sonra Harran Ovasına geçiyoruz burada bulunan konik evlerin gezintisini, tanıtımını dinledikten sonra Mardin2 doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak Kasımiye  Medrese'sini geziyor ve muhteşem Mezopotamya manzarasını fotoğraflama şansı buluyoruz. Sonrasında Mardin Ulu Camii, Mardin evlerinin en güzel örneklerinden biri olan Ptt Evi, gibi yerleri rehberimizin anlatımları eşliğinde ziyaret ederek ve taşın dantel gibi işlendiği bu yapıları birbirine bağlayan mistik Mardin sokaklarını keşfediyoruz. Serbest zaman esnasında meşhur badem şekeri, bıttım sabunu vb. Mardin'e özel hediyelik alışverişimizi yaptıktan sonra konaklama otelimize yerleşiyoruz.

3.GECE KONAKLAMA: MARDİN

Öğle Yemeği: Restorantta Alınacak Olup Ekstra

4.GÜN: MİDYAT - DİYARBAKIR

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Midyat'a doğru yola çıkıyoruz. ilçeye ün kazandırmış üç katlı bir ev olan ve izlediğimiz bir çok diziye de ev sahipliği yapmış Midyat Konuk Evi ile gezimize başlıyoruz  burada misafirlerimiz rehberimizin anlatımından sonra fotoğraf çekilebilir. Aynı zamanda Midyat el sanatları ve telkâri ile öne çıkmış bir ilçemizdir. İnce işçiliğin sanata dönüştüğü atölyeleri ziyaret ederek dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Midyat gezimize Mor Gabriel Manastırı’nı (Deyrulumur Manastırı) ziyaret ederek devam ediyoruz. Ziyaretimiz esnasında Süryanilik hakkında önemli bilgiler alarak, Ana Kilise; Theodora Kubbesi, Azizler Evi’ni görüp manastır yaşamına yakından tanıklık ettikten sonra Diyarbakır’a ilk olarak Anadolu’nun en eski camisi olan Diyarbakır Ulu Camii’ ye gidiyoruz. Büyük bir uyum içerisinde ve farklı dönemlere ait avlu cephesine yerleştirmiş olan mimari bezekler, kabartma ve yazıtları gördükten sonra Ulu Cami den ayrılıyoruz. Türkiye’de bakır işçiliği konusunda oldukça öne çıkan şehirlerden biri olan Diyarbakır’ın konuklarını bambaşka bir dünyaya sürükleyen birbirinden etkileyici bakır ürünlerin yapıldığı Diyarbakır Bakırcılar Çarşısı ile gezimizi tamamlayıp Trabzon a doğru yola çıkıyoruz

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

6 Gün Otobüs İle Ulaşım
3 Gece Otel Konaklaması
3 Sabah Kahvaltısı
1 Akşam Yemeği
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Seyahat Sigortası
Programa Dahi Gezi Lokasyonları
Araç İçi İkramlar
Milli Park Giriş Ücretleri
İlk Gün Sabah Kahvaltısı
Tüm Öğle Yemekleri ve İçecekler
Gaziantep Akşam Yemeği
Şanlıurfa Sıra Gecesi ve Akşam Yemeği
Müze ve Ören Yeri Ücretleri
Kişisel Harcamalar

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Eğlence
Doğa ve Spor
Aile ve Çocuklar
Lüks ve Konfor
Yiyecek ve İçecek
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

5 Gece ve Üzeri

Ulaşım Tipi

Otobüslü
Bölge Buluşmalı

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

GEZİ MOLASI TURİZM Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

8.750 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
8.750 ₺
0 Yorum