2 GECE KONAKLAMALI 3 GÜN VAN-GEVAŞ-TATVAN-DOĞUBEYAZIT-KARS TURU

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

3 Gün 18 Saat

Tur Türü

Konaklamalı Turlar

Grup boyutu

50 kişiler

Lokasyon

Van

Genel Bakış

1.GÜN: TRABZON-ERZURUM-VAN

Siz değerli misafirlerimizi acentamızın belirlemiş olduğu noktadan aldıktan sonra akşam saat 20.00’ da Trabzon'dan hareket ederek Erzurum üzerinden sabah saatlerinde Van’a ulaşıyoruz. Belirlenen tesiste siz değerli misafirlerimiz ile birlikte meşhur Van yöresel kahvaltımızı alıyoruz. Van denildiğinde akla ilk gelen şey olan eşsiz güzellikteki Van Kedilerini yakından göreceğimiz Kedi Evine gidiyoruz. Van kedileri koruma altında olduğundan Van dışına çıkartılması yasaklanmış durumda bu sebepten dolayı özel alanlarda yaşatılıyorlar. Bu özel alanlardan birisi olan Kedi evi gezimiz sonrası Van’ın meşhur Urartu Gümüş sanatı olan Savat ve Aru bani sanatları hakkında bilgi almak üzere Gümüş Atölyesine uğruyoruz. Burada alacağımız sunumun ardından alışveriş imkânı da buluyoruz. Gümüş atölyesinin ardından Van Kalesi’nin eteklerine kadar giderek rehberimizden kale hakkında bilgi alıyoruz. Ardından yeni açılan  Van Etnografya ve Arkeoloji Müzesi’nde giderek kale gezimizi taçlandırıyoruz. Van Gölü’nün içerisinde bulunan Akdamar Adası’na (Ekstra) hareket ediyoruz. Akdamar Adası’nda bulunan ve taş işçiliğiyle ünlü Akdamar Kilisesi ve çevresi bu noktadaki gezi güzergâhlarımızı tamamlayarak, öğle yemeği (ekstra) için mola verdikten sonra Tatvan ilçemize hareket ediyoruz. Tatvan şehir merkezinde panoramik tur yapıp Ahlat ilçemize hareket ediyoruz. Ahlat’ta Selçuklu Mezarlığı ve Mezar Taşları, Abdurrahman Gazi Türbesi, Ulu Kümbet, Emir Bayındır Camii ve Kümbetini görüp, cevizi ile ünlü olan Adilcevaz'ı ziyaret ettikten sonra turumuzu tamamlayarak Akşam yemeği ve konaklama için otelimize ulaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Tesiste Ekstra Alınacak
Öğle Yemeği: Tesiste Ekstra Alınacak
Akşam Yemeği: Otelimizde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir
Konaklama: Van Ramada Otel
Rota: Trabzon - Erzurum - Van – Doğubayazıt

2.GÜN:MURADİYE ŞELALESİ-DOĞUBEYAZIT-KARS

Turumuza, otelde alacağımız sabah kahvaltısından sonra yola çıkıyoruz. Muradiye ilçesine varıyoruz. Yaklaşık 20 metre yükseklikten dökülen Muradiye Şelalesi’ni görüyoruz. Köprü üzerinde geçireceğimiz serbest zamanın ardından Tendürek Geçidini aşıp Doğubayazıt’ta Türkiye’nin tanıtım fotoğraflarında sıklıkla yer alan ve Ağrı Dağı manzarasına bakan İshak Paşa Sarayını geziyoruz. Doğunun Topkapı Sarayı olarak adlandırılan sarayı gezdikten sonra öğle yemeği için mola veriyoruz. Tuzluca üzerinden Kars’a ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir
Öğle Yemeği: Tesiste Ekstra Alınacak
Akşam Yemeği: Otelimizde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir
Konaklama: Kars Wınter City
Rota: Doğubayazıt – Kars – Trabzon

3.GÜN:KARS-ANİ ÖREN YERİ-ERZURUM-TRABZON

Otelde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Unesco Dünya Miras listesine eklenen Ani Ören Yerine gidiyoruz. Günümüz Ermenistan sınırını oluşturan Arpa Çay’ın yanı başında kurulu Ocaklı köyünde bulunan ören yerinde Tigran Honents Kilisesi, Ani Katedrali, Bakireler Manastırı, Manuçehr Camii, Havariler kilisesi görülecek anıtsal yapılar olarak bizi bekliyor olacak. Ören yeri gezimizin ardından öğle yemeğimiz(ekstra) için Kars'a geliyoruz. Kendine özgü mimari tarzı ile ön plana çıkan tarihi Kars’ı gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız, Rus işgali sırasında kesme taşlardan kilise olarak inşa edilen, Kars’ın geri alınması ile camiye çevrilen Fethiye Camii olacaktır.  Bu yapının ardından Roma döneminden günümüze ulaşıp halen kullanılan Taş Köprüyü, Tarihi Hamam’ı görüyor, günümüzde merkez kale ya da iç kale olarak adlandırılan Kars Kalesi’ni aşağıdan fotoğraflıyoruz. Rus mimarisinin bütün inceliklerinin yansımasını görebileceğimiz yapıların arasında gezerken Türkiye’de olduğumuzu unutuyoruz. Ünlü şairlerimizden Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı evi görüp  Kars'ın önemli bir kültür mirası olan Âşık geleneğini tanıma fırsatı buluyoruz. Sonrasında Kars sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. “Âşıklar” diyarında yapılan keşif sırasında, bal, kaşar peyniri, gravyer peyniri, piti, hangel, kete, kaz eti, tatları da bizi tatbilir olmamız yolunda teşvik edecek. Turumuzu tamamlayarak Sarıkamış üzerinden Trabzon a doğru yola çıkıyoruz. Molalar ile birlikte gece saat 00.00 da Trabzon a varıyoruz. Tekrar hayata bi mola ver diyene kadar sizleri uğurluyoruz

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Ulaşım
Acenta Rehberlik Hizmeti
Seyahat Sigortası
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
2 Akşam Yemeği (Açık Büfe)
2 Sabah Kahvaltısı (Açık Büfe)
2 Gece Konaklama
İlk Gün Sabah Kahvaltısı
Gezi Boyunca Tüm Öğle Yemeği ve İçecekler
Ekstra Turlar
Dönüş Akşam Yemeği
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücreti

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Eğlence
Doğa ve Spor
Aile ve Çocuklar
Lüks ve Konfor
Yiyecek ve İçecek
Eğitim
Romantizm ve Balayı
Otel ve Konaklama
Kayak ve Kış Sporları
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

4 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü
Bölge Buluşmalı

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

GEZİ MOLASI TURİZM Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

3.750 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
3.750 ₺
0 Yorum